یکی از سخت ترین کارهایی که صاحبان خانه انجام می دهند کاشت یک درخت است بدون اینکه ابتدا مشخص شود که این درخت چقدر بزرگ خواهد شد. بعد از مدتی که پنجره ها را پنهان می کند ، راه را مسدود می کند ، پیاده رو را ترک می کند ، چمن را می کشد و در هنگام طوفان سقوط می کند. درختان کوچکتر زیر، هیچ یک از این موارد آزار دهنده را انجام نمی دهند. درعوض ، آنها حیاط شما را زیباتر می کنند .

درخت کوچک شماره 1 - افرا ژاپنی

وقتی کسی می گوید ، "من برای یک فضای کوچک به یک درخت کوچک احتیاج دارم" ، اولین فکر من همیشه در مورد افرا های ژاپنی (Acer palmatum) است. چرا؟ این جواهرات آهسته بسیار ریز رفتار می کنند ، با انواع مختلفی از اشکال ، اندازه ها و رنگ ها حیرت انگیز می شوند و شاخه های روشن ، زرشکی ، نارنجی و زرد پاییزی را به شما نشان می دهند. بسیاری از آنها از 15 فوت قد یا قد بلندتر خارج شده و برای رسیدن به آنجا مدت زمان زیادی طول می کشد. 

درخت کوچک شماره 2 - درخت پاک

تعداد کمی از درختان در تابستان گل های آبی یا بنفش برجسته به شما می دهند. درخت پاک (Vitex agnus-castus) یکی از آنها است. تقریباً بعد از 20 سال که کاشت آن بگذرد قدش از 15 فوت بیشتر نخواهد شد. در فصل زمستان لازم است تا شروع کنید به جدا کردن شاخه های داخلی، این کار باعث خواهد شد تا ظاهر زیبای خود را بهتر نمایش دهد. در بهار این درخت رشد خوبی خواهد شد ، بنابراین هرس زمستان برای آن مفید است. از بین بردن موج اول گل پس از محو شدن ، موج دوم شکوفه در اوت یا سپتامبر به وجود می آید. درخت پاک در مناطق زمستانی ، در سراسر زمستان سر سخت است و ممکن است از ریشه ها برگردد ودوباره در بهار به رشد خود ادامه دهند شود.

درخت کوچک شماره 3 - ماگنولیاها "دختر کوچک"

هنگامی که گروه بزرگی از مغناطیس های جمع و جور و شکوفه بهار را "سری دختران کوچک" نامیدند ، پرورش دهندگان در آربورتوم ملی ایالات متحده آمریکا گرمی را بدون هیچ نفع و علاقه ای به خود اختصاص دادند. شاید آنها چاره ای نداشته باشند ، ببینند که چگونه اعضای مختلف گروه "آن" ، "بتی" ، "جین" و "سوزان" نامگذاری شده اند ، اما من نمی توانم تصور کنم که در یک مرکز باغ قدم می زنم و می گویم ، "می توانید؟ چند دختر کوچک به من نشان بده؟ " بدون دستگیری این هیبریدها با رشد 10-15 در بلند ، در اواخر بهار به نمایش درخشش شکوه ای از گل های صورتی تیره تا مایل به قرمز مایل به قرمز می پردازند که یخبندان ها به ندرت به آنها آسیب می رساند. سپس تمام تابستان ها چند گل از هم باز می کنند.

درخت کوچک 4 - درخت حاشیه

این درخت بومی دوست داشتنی با ارائه گل های سفید و بی درخت ، بهاری و شاخ و برگهای پاییز زرد روشن ، جایگزینی مناسب برای گلدان سگ برای افرادی است که نمی توانند چوب سگ را پرورش دهند. درخت حاشیه ای (Chionanthus virginicus) همچنین به نام درخت زبر خاکستری معروف است ، حدود 15 فوت بلند و پهن دارد و در مناطقی با آب و هوای بد به خوبی رشد خواهد کرد. در جنوب ، عاری از آفات است ، اما مستعد ابتلا به خاکستر خاکستری زمرد (متعلق به خانواده خاکستر است) بهتر است تا از آن در مناطق شمال و غرب استفاده شود.

درخت کوچک شماره 5 - گل رز شارون

این مورد علاقه قدیمی جنوبی کاملاً دور است. این هفته یکی از گیاهان آماده به کار مادربزرگ بود که هفته ها شکوفا های رنگارنگ تابستانی داشت. اما در آن زمان نهالستان ها بیشتر نهال های بی نام می فروختند که می توانست به صورت علف های هرز و معمولی به نظر برسند. از طرف دیگر ، هیبریدهای بهبود یافته امروز شکوفه های بهتری در مدت زمان طولانی تر ، رنگ های بیشتر ، دانه های کمتری و فرم های زیباتر دارند.
همواره انتخاب بهترین نهال سخت بوده اما امروزه در ایران

خرید و فروش نهال به پیشرفت قابل توجی رسیده است. به گونه ای که در قدیم هیچ یک از این گیاهان در ایران موجود نبود. اما با افزایش تقاضا و گسترش شرکت های فعال در این زمینه موجب شده تا تعداد انواع نهال های تزیینی در ایران افزایش یابد.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها